Ułatwiają nam podróżowanie. Pomagają w stresujących momentach. Zabawiają w czasie długiego lotu. Są nieodłącznym towarzyszem naszych podróży. Poznaj moje sprawdzone aplikacje dla podróżnika i zobacz w jakich sytuacjach mogą ci się przydać.
Planowanie podróży
TripAdvisor
Tą aplikację zna każdy podróżnik. Umożliwia ona nie tylko wyszukiwanie miejsc noclegowych, lotów, restauracji i atrakcji turystycznych, ale także przeglądanie recenzji i ocen danego miejsca napisanych przez innych użytkowników serwisu.
PackPoint
Jest to aplikacja, która generuje dla ciebie listę rzeczy do spakowania. Wystarczy podać swoją płeć, miejsce, termin i cel podróży. I gotowe. Listę możemy też sami edytować, dodawać lub usuwać poszczególne przedmioty. Podział na kategorie znacznie ułatwia nam nawigację. Z taką listą nic nie zabraknie w twojej walizce. Listę możesz udostępnić bądź przesłać rodzinie i swoim znajomych. Świetne ułatwienie, jeśli wybieramy się w podróż w większej grupie i chcemy podzielić się rzeczami do spakowania.
TripIt
Świetna aplikacja dla podróżnika, będącego w dłuższej podróży. Pozwala ona w jednym miejscu przechowywać wszystkie rezerwacje noclegów, lotów i dokumentów. W bardzo przejrzysty sposób sprawdzisz następną przesiadkę, znajdziesz potwierdzenie rezerwacji, czy adres hotelu, w którym nocujesz. Jedynie co musisz zrobić, to połączyć TripIt z twoim mailem, na który będą wpływać wszystkie rezerwacje a aplikacja sama stworzy twój szczegółowy plan podróży.
ColorNote
Aplikacja do robienia prostych notatek i list. Wspaniale się sprawdziła w czasie przygotowania naszej podróży Kamperem przez Australię. Karteczki z notatkami i listy z zadaniami można kreować w różnych kolorach, przesłać znajomym, ustawić sobie przypomnienie itd.
Wyszukiwanie i rezerwacja noclegów
Jest to moim zdaniem najlepsza aplikacja dla podróżników, która umożliwia w prosty sposób rezerwację noclegów na całym świecie. Stali użytkownicy mogą korzystać ze specjalnej zniżki Genius. Działa niezawodnie i jest bardzo intuicyjna w obsłudze. Nigdy nas nie zawiodła.
Dzięki aplikacji Airnbnb znajdziesz unikalne oferty noclegowe u lokalnych gospodarzy. Serwis ten jest ciekawą alternatywą dla tradycyjnych hoteli. Znajdziesz tu oferty od skromnego pokoju po nocleg w zamku.
Wikicamps
Najlepsza aplikacja dla podróżujących kamperem bądź z namiotem. Jest to największa baza miejsc kempingowych i namiotowych w Australii, Nowej Zelandii, USA i Wielkiej Brytanii. Od darmowych miejscówek po komfortowe kempingi.
Wyszukiwanie lotów
Aplikacja Momondo jest moją ulubioną wyszukiwarką lotów. Pozwala na wyszukiwanie biletów lotniczych za pomocą wielu przydatnych filtrów: czasu lotu, cena, liczba przesiadek, godziny wylotu itp. Oprócz lotów możesz za pomocą Momondo wyszukać hotele i wypożyczalnie samochodów. Dzięki niej w prosty sposób zarezerwowaliśmy loty do Australii.
SeatGuru
Ta aplikacja to nasze nowe odkrycie, dzięki niej znajdziesz swoje miejsce w samolocie. SeatGuru pokaże ci rozkład miejsc w poszczególnych samolotach i wskaże najlepsze miejsce na podróż i te, które lepiej unikać.
Wydatki
Travel Money
Za pomocą tej aplikacji możesz zapisać każdy wydatek i przypisać go do odpowiedniej kategorii: paliwo, jedzenie na mieście, zakupy, transport publiczny etc. Ponadto można dzięki niej zarządzać wydatkami grupy ludzi. Pokazuje, kto jest winny komu pieniążki wydane w czasie podróży. Dzięki temu łatwo można rozliczyć wydatki między podróżującym. Aplikacja pokazuje również %-owy udział poszczególnych wydatków w danych kategoriach, dzięki czemu wiemy, na co wydaliśmy najwięcej pieniędzy.
Mapy i nawigacja
Google Maps
Tej aplikacji nie może zabraknąć na żadnym telefonie. Nie trzeba jej przedstawiać, bo jest jedną z najbardziej znanych aplikacji nawigacyjnych. Szczególnie interesująca jest opcja offline, w której można sobie ściągnąć mapki z danego rejonu. Ze wszystkich jej opcji możemy korzystać, jeśli mamy połączenie z Internetem.
Maps.me
Aplikacja, dzięki której pobierzesz darmowe mapy z całego świata, które działają w trybie offline. Dodatkowo możesz wyszukiwać na mapie restauracje, kawiarnie, hotele, bankomaty, atrakcje turystyczne itd.
Inne aplikacje dla podróżnika przydatne w podróży
ConvertPad
Jest to potężne narzędzie do konwersji wszystkich rodzajów jednostek metrycznych i walut. Dzięki tej aplikacji nigdy więcej nie będziesz zastanawiać się ile kilometrów masz do przejechania, jeśli liczba podana jest w milach! Albo ile kosztuje twoja kawa w złotówkach.
Tłumacz Google
Jeśli nie władasz wszystkimi językami świata, to aplikacja Tłumacz Google przetłumaczy dla ciebie słowa, wyrażenia i strony internetowe z polskiego na ponad 100 innych języków.
WiFi Map
Świetna aplikacja dla podróżnika za granicą. Jeśli chcesz uniknąć koszty roamingu, łącząc się z internetem, koniecznie zainstaluj WiFi Map. Aplikacja pokazuje najbliższe hotspoty w okolicy, a także udostępnia do nich hasła.
AroundMe
Dzięki tej aplikacji znajdziesz wszystko w pobliżu ciebie: najbliższe banki, bary, stacje benzynowe, szpitale, hotele, kina, restauracje, supermarkety, teatry i postoje taxi.
Na czarny scenariusz
ICE – w nagłym wypadku
Aplikacja ta umożliwi w razie nagłego wypadku łatwy dostęp do najważniejszych informacji potrzebnych ratownikom i lekarzom. Możesz w niej zapisać informacje, jakie przyjmujesz leki, na jakie choroby cierpisz i kogo zawiadomić w razie nagłej potrzeby.
Echo112
Ta aplikacja wykrywa twoje położenie i łączy cię z lokalnymi numerami alarmowymi.
iPolak
Dzięki tej aplikacji sprawdzisz bezpieczeństwo w kraju, do którego podróżujesz i otrzymasz powiadomienie o zbliżającym się niebezpieczeństwie. iPolak ułatwia również szybki kontakt z konsulem w danym państwu.
Znasz inne przydatne aplikacje dla podróżnika, które trzeba koniecznie mieć na telefonie? Skomentuj poniżej, podziel się z innymi, albo napisz do mnie maila.
Podróżniczka i autorka e-booków, miłośniczka Karkonoszy, kultury meksykańskiej oraz natury. Uwielbia samodzielnie planować podróże. W jej repertuarze znajduje się 15-miesięczna wyprawa po Ameryce Północnej i Południowej, podróż dookoła Skandynawii oraz liczne road tripy kamperem po Szwecji, Norwegii, Australii i Kanadzie.
Ja używam apki wizzaira (z racji że nie chce mi się drukowa kart pokładowych), here maps albo maps me, booking com, couchsurfing i tripadvisor 🙂
Też nie lubię papierowych dokumentów, dlatego staram się wszystko mieć na telefonie. Oj bieda jak bym go zgubiła!
Albo gdyby upadł i ekran się rozwalił 😀