Wyciągnęliście już z piwnicy swoje narty? Z racji przeprowadzki do ciepłych krajów, sezon narciarski będzie dla mnie w tym roku bardzo krótki i mam nadzieję, że uda mi się przed wyjazdem jeszcze wyskoczyć na narty. Oto popularne stoki narciarskie w Polsce.
1. Białka Tatrzańska ze stokami Kaniówki, Bani i Kotelnicy
Kompleks narciarski w Białce Tatrzańskiej to jeden z najbardziej popularnych ośrodków białego szaleństwa w Polsce. Na narciarzy czeka tu 14 wyciągów, połączonych systemem jednej karty. Świetnie przygotowane stoki narciarskie i bogate zaplecze hotelowe sprawiają, że Białka stała się ulubioną, zimową krainą dla narciarzy.
Stok na Bani został specjalnie stworzony dla rodzin z małymi dziećmi i dla początkujących. Na maluchów czeka tu zimowa karuzela, przedszkole narciarskie z „dmuchańców”, jazda na „oponkach”!
Dodatkową atrakcją dla narciarzy jest pobliski Park Wodny Bania – kompleks rekreacyjno-wypoczynkowego na bazie wody termalnej z bogatą ofertą SPA. Po całym dniu na śniegu, można wieczorkiem odprężyć się w gorących źródłach termalnych, saunie bądź zafundować sobie relaksujący masaż.
2. Krynica Zdrój i Jaworzyna Krynicka
Krynica Zdrój, znana jako Krynica Górska to jeden z wiodących ośrodków narciarstwa zimowego w Polsce, posiadający bogatą tradycję sportów zimowych. Miłośnicy białego szaleństwa mają bardzo szeroki wybór aktywnego wypoczynku: stoki narciarskie o różnym stopniu trudności na Jaworzynie, Słotwinach i Azotach, profesjonalne szkółki narciarskie i snowboardowe z wysoko wykwalifikowanymi instruktorami, snowpark dla snowboardzistów, kryte lodowisko, skutery śnieżne, oraz tor saneczkowy.
W Krynicy Zdroju każdy znajdzie coś dla siebie. Oferta wyciągów obejmuje trasy dla doświadczonych narciarzy o standardzie FIS (na Jaworzynie), ale i również małe i łagodne stoki dla początkujących oraz dzieci (na Słotwinach).
Gondola na Jaworzynę Krynicką (1114 m n. p. m.) jest najdłuższą i najnowocześniejszą kolejką gondolową w Polsce. Jaworzyna Krynicka posiada 7 tras narciarskich z systemami sztucznego zaśnieżania. Na zwolenników nocnej jazdy na nartach, czekają 3 trasy, posiadające sztuczne oświetlenie. Liczne góralskie chaty i restauracje oferują gorące posiłki i pyszną polską kuchnię. Szeroka baza noclegowa z apartamentami tuż przy stokach, to nie lada plus, dla bardziej wygodnych narciarzy.
3. Ośrodek Narciarski Czarna Góra
Czarna Góra to szczyt w masywie Śnieżnika, w regionie Kotliny Kłodzkiej i bardzo prężnie rozwijający się ośrodek narciarski z nowoczesnym systemem sztucznego naśnieżania o dł. ponad 6 km.
Na terenie ośrodka znajduje się profesjonalna szkoła narciarska i wypożyczalnia nart. Na narciarzy czeka 5 tras narciarskich o średniej trudności, jedna o poziomie trudnym i 6 łatwych stoków dla dzieci i początkujących. Najdłuższa trasa ma około 1680 metrów długości i wiedzie ze szczytu Czarnej Góry do dolnej stacji wyciągu.
Czarna Góra to rewelacyjne miejsce do rozpoczęcia nauki jazdy na nartach lub snowboardzie i świetna alternatywna dla tych, co liczą się z pieniędzmi i nie chcą wydawać fortuny na zimowe sporty.
No to teraz tylko pozostało nam czekać na śnieg!
Spodobał ci się mój wpis? Możesz polecić inne stoki narciarskie w Polsce lub masz jakieś pytania? Skomentuj poniżej, podziel się nim z innymi, albo napisz do mnie maila.
Podróżniczka i autorka e-booków, miłośniczka Karkonoszy, kultury meksykańskiej oraz natury. Uwielbia samodzielnie planować podróże. W jej repertuarze znajduje się 15-miesięczna wyprawa po Ameryce Północnej i Południowej, podróż dookoła Skandynawii oraz liczne road tripy kamperem po Szwecji, Norwegii, Australii i Kanadzie.
Życzę szalonej jazdy 🙂
W Polsce spadł pierwszy śnieg, więc wyciągam narty i spróbuję od Czarnej Góry, bo najbliżej. Pozdrawiam Jurek